webba-booking-lite - en to de_DE translation catalogue (86 entries)

en: Custom data
de_DE: Benutzerdefinierte Daten

en: Items count
de_DE: Anzahl der Sitzplätze

en: Save
de_DE: Speichern

en: Services
de_DE: Dienstleistungen

en: Add service
de_DE: Dienstleistung hinzufügen

en: of
de_DE: von

en: incorrect service
de_DE: Ungültige Dienstleistung

en: incorrect email
de_DE: Ungültige E-Mail

en: incorrect duration
de_DE: Ungültige Dauer

en: incorrect quantity
de_DE: falsche Anzahl

en: incorrect time
de_DE: Ungültige Zeit

en: incorrect day
de_DE: Ungültiger Tag

en: incorrect attachment
de_DE: Ungültiger Anhang

en: incorrect phone
de_DE: Ungültiges Telefon

en: Monday
de_DE: Montag

en: Tuesday
de_DE: Dienstag

en: Wednesday
de_DE: Mittwoch

en: Thursday
de_DE: Donnerstag

en: Friday
de_DE: Freitag

en: Saturday
de_DE: Samstag

en: Sunday
de_DE: Sonntag

en: Time
de_DE: Zeit

en: Phone
de_DE: Telefon

en: Email
de_DE: E-Mail

en: incorrect id
de_DE: Ungültige ID

en: incorrect name
de_DE: Ungültiger Name

en: incorrect step
de_DE: Ungültiger Schritt

en: available
de_DE: verfügbar

en: General
de_DE: Allgemein

en: Email notifications
de_DE: E-Mail-Benachrichtigung

en: Timezone
de_DE: Zeitzone

en: Disabled
de_DE: Deaktiviert

en: Phone format
de_DE: Telefon-format

en: All services
de_DE: Alle Dienstleistungen

en: Holidays
de_DE: Ferientage

en: From: name
de_DE: Von: Name

en: From: email
de_DE: Von: E-Mail

en: Select a service
de_DE: Eine Dienstleistung auswählen

en: Book an appointment on
de_DE: Eine Treffen buchen

en: Comment
de_DE: Kommentar

en: Unfortunately we were unable to meet your search criteria. Please change the criteria and try again.
de_DE: Wir konnten leider keinen passenden Eintrag finden. Bitte ändern Sie die Suchkriterien und versuchen Sie es erneut.

en: January
de_DE: Januar

en: February
de_DE: Februar

en: March
de_DE: März

en: May
de_DE: Mai

en: June
de_DE: Juni

en: July
de_DE: Juli

en: October
de_DE: Oktober

en: December
de_DE: Dezember

en: Mar
de_DE: Mär

en: Oct
de_DE: Okt

en: Dec
de_DE: Dez

en: Sun
de_DE: Son

en: Mon
de_DE: Mo

en: Tue
de_DE: Di

en: Wed
de_DE: Mit

en: Thu
de_DE: Don

en: Fri
de_DE: Fr

en: Sat
de_DE: Sam

en: Today
de_DE: Heute

en: Clear
de_DE: löschen

en: Close
de_DE: Schliessen

en: Add appointment
de_DE: Termin hinzufügen

en: Add
de_DE: Hinzufügen

en: Appointment
de_DE: Termin

en: Delete
de_DE: Löschen

en: Show next week
de_DE: Nächste Woche zeigen

en: Next month
de_DE: Nächster Monat

en: Previous  month
de_DE: Vorheriger Monat

en: Book
de_DE: Buchen

en: Appearance
de_DE: Design

en: Schedule
de_DE: Zeitplan

en: Description
de_DE: Beschreibung

en: Business hours
de_DE: Geschäftszeiten

en: Maximum booking count per time slot
de_DE: Die höchste Anzahl von Sitzplätzen für eine Zeitraum

en: Users
de_DE: Kunden

en: Mode
de_DE: Modus

en: Settings
de_DE: Einstellungen

en: Select service
de_DE: Dienstleistung auswählen

en: Create at least one service.
de_DE: Mindestens eine Dienstleistung erstellen.

en: Click to display the service schedule:
de_DE: Klicken, um den Zeitplan anzuzeigen:

en: select...
de_DE: auswählen....

en: Start booking
de_DE: Auswahl aktualisieren

en: Show more
de_DE: Mehr anzeigen

en: from
de_DE: von

en: Search time slots
de_DE: Suche freie Zeiten
