webba-booking-lite - en to nl translation catalogue (115 entries)

en: Customer email
nl: Email klant

en: Customer comment
nl: Opmerkingen klant

en: Custom data
nl: Aanpassen gegevens

en: Items count
nl: Telling items

en: Save
nl: Opslaan

en: Services
nl: Diensten

en: Service
nl: Dienst

en: of
nl: van

en: incorrect service
nl: Onjuiste dienst

en: incorrect email
nl: Onjuiste email

en: incorrect duration
nl: Onjuiste duur

en: incorrect quantity
nl: Onjuiste hoeveelheid

en: incorrect time
nl: Onjuiste tijd

en: incorrect day
nl: Onjuiste dag

en: incorrect attachment
nl: Onjuiste bijlage

en: incorrect phone
nl: Onjuiste mobiel

en: Monday
nl: Maandag

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: Sunday
nl: Zondag

en: Date
nl: Datum

en: Time
nl: Tijd

en: Places booked
nl: Geboekte afspraken

en: Customer name
nl: Naam klant

en: Phone
nl: Mobiel

en: Price
nl: Bedrag

en: Name
nl: Naam

en: incorrect id
nl: Onjuiste id

en: incorrect name
nl: Onjuiste naam

en: incorrect step
nl: Onjuiste etappe

en: incorrect price
nl: Onjuiste bedrag

en: available
nl: beschikbaar

en: General
nl: Algemeen

en: Email notifications
nl: Email meldingen

en: Timezone
nl: Tijdszone

en: Disabled
nl: Uitzetten

en: Phone format
nl: Telefoon formaat

en: Show booked time slots
nl: Toon tijdsloten

en: All services
nl: Alle diensten

en: Holidays
nl: Vakanties

en: From: name
nl: Van: Naam

en: From: email
nl: Van: email

en: Time slot format
nl: Tijdslot formaat

en: Start
nl: Begin

en: end
nl: einde

en: Tax
nl: BTW

en: Select a service
nl: Selecteer een dienst

en: Book an appointment on
nl: Maak een afspraak op

en: Select date input placeholder
nl: Selecteer een invoer voor de datum

en: Booked time slot text
nl: Tijdslot voor gemaakte afspraken

en: Booked
nl: Afspraak gemaakt

en: Comment
nl: Opmerking

en: Time slots not found message
nl: Bericht tijdslot niet gevonden

en: Unfortunately we were unable to meet your search criteria. Please change the criteria and try again.
nl: Helaas kunnen wij niet voldoen aan uw zoekopdracht. Wijzig a.u.b. de zoekopdracht en probeer het nog eens.

en: Pay now with PayPal
nl: Betaal nu met PayPal

en: Pay with credit card
nl: Betalen met credit card

en: Payment details title
nl: Titel betalingsdetails

en: Payment details
nl: Details betaling

en: Price format
nl: Prijs formaat

en: Subtotal title
nl: Titel subtotaal

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Total title
nl: Titel totaal

en: Total
nl: Totaal

en: Payment canceled.
nl: Betaling geannuleerd

en: PayPal mode
nl: PayPal modus

en: PayPal Sandbox Secret
nl: PayPal Sandbox geheim

en: PayPal Live Secret
nl: PayPal Live geheim

en: PayPal currency
nl: PayPal munteenheid

en: February
nl: Februari

en: March
nl: Maart

en: May
nl: Mei

en: June
nl: Juni

en: July
nl: Juli

en: August
nl: Augustus

en: October
nl: Oktober

en: Mar
nl: Maa

en: Oct
nl: Okt

en: Sun
nl: Zon

en: Mon
nl: Maa

en: Tue
nl: Din

en: Wed
nl: Woe

en: Thu
nl: Don

en: Fri
nl: Vri

en: Sat
nl: Zat

en: Today
nl: Vandaag

en: Clear
nl: Verwijder

en: Close
nl: Sluiten

en: Add appointment
nl: Voeg afspraak toe

en: Add
nl: Toevoegen

en: Appointment
nl: Afspraak

en: Delete
nl: Verwijder

en: Show next week
nl: Toon volgende week

en: Next month
nl: Volgende maand

en: Previous  month
nl: Vorige maand

en: Book
nl: Maak afspraak

en: Approve payment
nl: Bevestig betaling

en: Appearance
nl: Design

en: Schedule
nl: Agenda

en: Description
nl: Omschrijving

en: Business hours
nl: Zakelijke uren

en: Maximum booking count per time slot
nl: Maximale afspraken per tijdslot

en: Users
nl: Gebruikers

en: Payment methods
nl: Betaingsmethode

en: Mode
nl: Modus

en: Settings
nl: Instellingen

en: Select service
nl: Selecteer dienst

en: Create at least one service.
nl: Maak minimaal 1 dienst aan

en: Click to display the service schedule:
nl: Klik om  agenda te tonen

en: select...
nl: selecteer...

en: Show more
nl: Toon meer

en: from
nl: van

en: Search time slots
nl: Zoek tijdsloten
