webba-booking-lite - en to pt_BR translation catalogue (171 entries)

en: Customer phone
pt_BR: Teléfono del cliente

en: Customer email
pt_BR: Correo electrónico del cliente

en: Customer comment
pt_BR: Comentario del cliente

en: Custom data
pt_BR: Datos personalizados

en: Items count
pt_BR: Servicios reservados

en: Save
pt_BR: Salvar

en: Services
pt_BR: Servicios

en: Email templates
pt_BR: Modelos de email

en: Google calendars
pt_BR: Calendários google

en: Coupons
pt_BR: Cupons

en: Authorization failed
pt_BR: Ha fallado la autorización

en: Status
pt_BR: Estado

en: Service
pt_BR: Servicio

en: Add service
pt_BR: Añadir servicio

en: Service categories
pt_BR: Seleccionar servicio

en: incorrect service
pt_BR: servicio incorrecto

en: incorrect email
pt_BR: correo elctrónico incorrecto

en: incorrect duration
pt_BR: duración incorrecta

en: incorrect quantity
pt_BR: cantidad incorrecta

en: incorrect time
pt_BR: hora incorrecta

en: incorrect day
pt_BR: día incorrecto

en: incorrect attachment
pt_BR: adjunto incorrecto

en: incorrect phone
pt_BR: teléfono incorrecto

en: Monday
pt_BR: Lunes

en: Tuesday
pt_BR: Terça

en: Wednesday
pt_BR: Quarta

en: Thursday
pt_BR: Quinta

en: Friday
pt_BR: Sexta

en: Saturday
pt_BR: Sábado

en: Sunday
pt_BR: Domingo

en: Date
pt_BR: Fecha

en: Time
pt_BR: Hora

en: Places booked
pt_BR: Lugares reservados

en: Customer name
pt_BR: Nombre del cliente

en: Phone
pt_BR: Teléfono

en: Price
pt_BR: Precio

en: Name
pt_BR: Nombre

en: Email
pt_BR: Correo electrónico

en: incorrect id
pt_BR: id incorrecto

en: incorrect name
pt_BR: nombre incorrecto

en: incorrect step
pt_BR: paso incorrecto

en: incorrect price
pt_BR: precio incorrecto

en: available
pt_BR: disponible

en: General
pt_BR: Geral

en: Email notifications
pt_BR: Notificações de e-mail

en: Google Calendar
pt_BR: Calendarios Google

en: Backend interface
pt_BR: Interfaz de fondo

en: Timezone
pt_BR: Fuso horário

en: Show suitable hours
pt_BR: Mostrar horários apropriados

en: Multiple bookings in one session
pt_BR: Múltiplas agendas em uma sessão

en: Disabled
pt_BR: Deshabilitado

en: Phone format
pt_BR: Formato do telefone

en: Show booked time slots
pt_BR: Mostrar horários reservados

en: All services
pt_BR: Todos Serviços

en: Disable booked dates in calendar
pt_BR: Desabilitar datas agendadas no calendário

en: No
pt_BR: Não

en: Yes
pt_BR: Sim

en: Holidays
pt_BR: Feriados

en: From: name
pt_BR: De: nome

en: From: email
pt_BR: Do: e-mail

en: Time slot format
pt_BR: Formato do horário

en: Start
pt_BR: Comienzo

en: end
pt_BR: fin

en: Tax
pt_BR: Impuesto

en: Select a service
pt_BR: Selecione um serviço

en: Book an appointment on
pt_BR: Reserve una cita en

en: Select date input placeholder
pt_BR: Selecione o marcador de posição de entrada de data

en: date
pt_BR: data

en: Booked time slot text
pt_BR: Texto em horário reservado

en: Booked
pt_BR: Reservado

en: Comment
pt_BR: Comentario

en: Time slots not found message
pt_BR: Mensagem de horários não encontrados

en: Unfortunately we were unable to meet your search criteria. Please change the criteria and try again.
pt_BR: Lamentablemente, no hemos podido cumplir sus criterios de búsqueda. Por favor, cambie los criterios y vuelva a intentarlo.

en: Pay now with PayPal
pt_BR: Pague ahora con PayPal

en: Pay with credit card
pt_BR: Paga con tarjeta de crédito

en: Payment details title
pt_BR: Título de detalhes de pagamento

en: Payment details
pt_BR: Detalles del pago

en: Price format
pt_BR: Formato de preço

en: Subtotal title
pt_BR: Título do subtotal

en: Total title
pt_BR: Título do total

en: Payment canceled.
pt_BR: Pagamento cancelado.

en: PayPal mode
pt_BR: Modo de PayPal

en: Live
pt_BR: Vivo

en: PayPal Sandbox ClientID
pt_BR: PayPal Sandbox IDCliente

en: PayPal Sandbox Secret
pt_BR: PayPal Sandbox Secreto

en: PayPal Live ClientID
pt_BR: PayPal en vivo IDCliente

en: PayPal Live Secret
pt_BR: PayPal en vivo Secreto

en: PayPal currency
pt_BR: Moneda de PayPal

en: Australian Dollar
pt_BR: Dólar australiano

en: Brazilian Real
pt_BR: Real brasileño

en: Canadian Dollar
pt_BR: Dolar canadiense

en: Czech Koruna
pt_BR: Corona checa

en: Danish Krone
pt_BR: Corona danesa

en: Hong Kong Dollar
pt_BR: Dolar de Hong Kong

en: Hungarian Forint
pt_BR: Forint húngaro

en: Israeli New Sheqel
pt_BR: Nuevo Shekel israelí

en: Japanese Yen
pt_BR: Yen japonés

en: Malaysian Ringgit
pt_BR: Ringgit malayo

en: Mexican Peso
pt_BR: Peso mexicano

en: Norwegian Krone
pt_BR: Corona noruega

en: New Zealand Dollar
pt_BR: Dolar de Nueva Zelanda

en: Philippine Peso
pt_BR: Peso filipino

en: Polish Zloty
pt_BR: Zloty polaco

en: Pound Sterling
pt_BR: Libra esterlina

en: Singapore Dollar
pt_BR: Dolar de Singapur

en: Swedish Krona
pt_BR: Corona sueca

en: Swiss Franc
pt_BR: Franco suizo

en: Taiwan New Dollar
pt_BR: Nuevo dólar de Taiwán

en: Thai Baht
pt_BR: Baht tailandés

en: U.S. Dollar
pt_BR: Dólar estadounidense

en: Authorization
pt_BR: Autorización

en: January
pt_BR: Janeiro

en: February
pt_BR: Fevereiro

en: March
pt_BR: Março

en: April
pt_BR: Abril

en: May
pt_BR: Maio

en: June
pt_BR: Junho

en: July
pt_BR: Julho

en: August
pt_BR: Agosto

en: September
pt_BR: Setembro

en: October
pt_BR: Outubro

en: November
pt_BR: Novembro

en: December
pt_BR: Dezembro

en: Feb
pt_BR: Fev

en: Apr
pt_BR: Abr

en: Aug
pt_BR: Ago

en: Sep
pt_BR: Set

en: Oct
pt_BR: Out

en: Dec
pt_BR: Dez

en: Sun
pt_BR: Dom

en: Mon
pt_BR: Seg

en: Tue
pt_BR: Ter

en: Wed
pt_BR: Qua

en: Thu
pt_BR: Qui

en: Fri
pt_BR: Sex

en: Sat
pt_BR: Sab

en: Today
pt_BR: Hoje

en: Clear
pt_BR: Limpiar

en: Close
pt_BR: Cerrar

en: Add appointment
pt_BR: Agregar cita

en: Add
pt_BR: Adicionar

en: Appointment
pt_BR: Cita

en: Delete
pt_BR: Borrar

en: Show next week
pt_BR: Mostrar la próxima semana

en: Next month
pt_BR: Mês seguinte

en: Previous  month
pt_BR: Mês anterior

en: Book
pt_BR: Registro

en: Approve payment
pt_BR: Aprobar el pago

en: Total locked:
pt_BR: Título del total

en: Webba Booking
pt_BR: Reserva Webba

en: Appearance
pt_BR: Aparência

en: Schedule
pt_BR: Programar

en: Description
pt_BR: Descripción

en: Business hours
pt_BR: Horas de trabajo

en: Maximum booking count per time slot
pt_BR: Recuento máximo de reservas por intervalo de tiempo

en: Users
pt_BR: Usuarios

en: Payment methods
pt_BR: Métodos de pago

en: Mode
pt_BR: Modo

en: Available on
pt_BR: Color disponible

en: Usage limit
pt_BR: Límite de uso

en: Settings
pt_BR: Configuraciones

en: Select service
pt_BR: Selecione a especialidade

en: Error: invalid calendar ID
pt_BR: Erro: ID calendário inválido

en: Cancel
pt_BR: Cancelar

en: Create at least one service.
pt_BR: Crear mínimo un servicio

en: Click to display the service schedule:
pt_BR: Haga clic para ver calendario del servicio:

en: Or category
pt_BR: Ou categoria

en: select...
pt_BR: seleccionar...

en: Show more
pt_BR: Mostrar más

en: from
pt_BR: a partir de

en: Search time slots
pt_BR: Buscar horarios disponibles
