webba-booking-lite - en to sv translation catalogue (93 entries)

en: incorrect service
sv: felaktig tjänst

en: incorrect email
sv: Fel e-post

en: incorrect duration
sv: felaktig varaktighet

en: incorrect time
sv: fel tid

en: incorrect day
sv: felaktig dag

en: incorrect attachment
sv: felaktig bifogad fil

en: incorrect phone
sv: Fel Telefon

en: Monday
sv: Måndag

en: Tuesday
sv: Tisdag

en: Wednesday
sv: Onsdag

en: Thursday
sv: Torsdag

en: Friday
sv: Fredag

en: Saturday
sv: Lördag

en: Sunday
sv: Söndag

en: Time
sv: Tid

en: Phone
sv: Telefon

en: Name
sv: Namn

en: Email
sv: E-post

en: incorrect id
sv: Fel id

en: incorrect name
sv: Fel namn

en: incorrect step
sv: felaktig steg

en: available
sv: Ledig

en: General
sv: Allmänt

en: Email notifications
sv: e-postmeddelanden

en: Timezone
sv: Tidzon

en: Disabled
sv: Avaktiverad

en: Phone format
sv: Telefon

en: All services
sv: Alla tjänster

en: Holidays
sv: Lov

en: Send payment received email (to customer)
sv: Skicka e-postmeddelande om mottagen betalning (till kunden)

en: Send status "Arrived" email (to customer)
sv: Skicka e-postmeddelande med status "Anlänt" (till kunden)

en: Status "Arrived" email subject line
sv: Status "Anlänt" ämnesrad för e-post

en: Send reminder email (to admin)
sv: Skicka påminnelse via e-post (till administratör)

en: Turn on to send admin automatic email reminders for upcoming bookings.
sv: Slå på för att skicka automatiska e-postpåminnelser till administratörer om kommande bokningar.

en: Reminder email subject line
sv: Ämnesrad för påminnelsemail

en: Send reminder email (to customer)
sv: Skicka påminnelse via e-post (till kunden)

en: Send reminders to customers in X days
sv: Skicka påminnelser till kunder inom X dagar

en: Send invoice to a customer (HTML format)
sv: Skicka faktura till en kund (HTML-format)

en: From: name
sv: Från: namn

en: From: email
sv: Från: e-post

en: Select a service
sv: Välj tjänst

en: Comment
sv: Kommentar

en: Unfortunately we were unable to meet your search criteria. Please change the criteria and try again.
sv: Tyvärr kunde vi inte att uppfylla dina sökkriterier. Vänligen ändra kriterierna och försök igen.

en: Service fee label
sv: Etikett för serviceavgift

en: Add appointment
sv: Lägg utnämning

en: Add
sv: Lägg till

en: Close
sv: Stänga

en: Appointment
sv: Utnämning

en: Delete
sv: Tar bort

en: Show next week
sv: Visa nästa vecka

en: January
sv: Januari

en: February
sv: Februari

en: March
sv: Mars

en: May
sv: Maj

en: June
sv: Juni

en: July
sv: Juli

en: August
sv: Augusti

en: October
sv: Oktober

en: Oct
sv: Okt

en: Sun
sv: Sön

en: Mon
sv: Mån

en: Tue
sv: Tis

en: Wed
sv: Ons

en: Thu
sv: Tors

en: Fri
sv: Fre

en: Sat
sv: Lör

en: Today
sv: Idag

en: Clear
sv: Rensa

en: Next month
sv: Nästa månad

en: Previous  month
sv: Förra månad

en: No available dates message
sv: Inga tillgängliga datum meddelande

en: Book
sv: Boka

en: Services
sv: Tjänst

en: Appearance
sv: Utseende

en: Schedule
sv: Schema

en: Enter service name.
sv: Ange tjänstens namn.

en: Description
sv: Beskrivning.

en: Business hours
sv: Öppettider

en: Users
sv: Användare

en: select option
sv: välj alternativ

en: Mode
sv: läge

en: deselect all
sv: avmarkera alla

en: Save
sv: Spara

en: Settings
sv: Inställning

en: close
sv: Stäng

en: open
sv: Öppna

en: Create at least one service.
sv: Skapa minst en tjänst.

en: Click to display the service schedule:
sv: Klicka för att visa serviceschemat :

en: Select service
sv: Välj tjänst:

en: select...
sv: Välj…

en: Show more
sv: Visa mer

en: from
sv: Från

en: Search time slots
sv: Sök tidsluckor
